ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

Trhy s výrobkami

NAŠE TRHY ...kde budeme
...kde sme boli
15. 08. 2020
Stredoveký festival Villa Ben 2020

Prijali sme pozvanie byť súčasťou stredovekého festivalu, ktorý nesie meno historického názvu mesta Bánovce nad Bebravou - Villa Ben. Naši kamaráti Kryštof a Bára opäť zorganizovali festival v mestkom parku, ktorý vrátil toto miesto o pár storočí dozadu. Program sa začal salvou z dela, ktoré nás takmer odpálilo, keďže sme boli s našim "slameným stánkom" tesne pri strelnom koridore. Ale dali sme si poradiť a zapchali sme uši a otvorili ústa:-)

čítať celý článok
01. 08. 2020
(ná)Hradný rínok 2020

(ná)Hradný rínok na hrade Uhrovec sa z mája presunul na začiatok augusta. Pripravili sme pre vás už tradične pohostenie všetkých druhov, rôzne remeslá, poctivých výrobcov i ukážky a tvorivé dielničky. Výstup na hradný kopec sa návštevníkom odvďačil krásnymi výhľadmi do krajiny a výrazným postupom prác na zveľadení pamiatky hradu Uhrovec. Hlavný trhový deň bol sobota a sme radi, že ste prišli aj napriek neľahkej dobe poznačenej korona vírusom.

čítať celý článok
08. 12. 2019
Projekt život v Starej Tržnici

Druhú decembrovú sobotu nájdete výrobky z Machule v Starej tržnici v Bratislave. Príďte na stretnutie priateľov remesla a poctivých domácich výrobkov. Viac informácií nájdete na facebooku: Projekt život v Starej tržnici

čítať celý článok
01. 12. 2019
Projekt život v Košiciach

Prvý decembrový deň sme strávili v Košiciach v Kasárňach Kulturpark. Na východ nechodíme tak často, presto sme sa veľmi tešili na výlet. Veríme, že sa táto pekná akcia o rok zopakuje.

čítať celý článok
30. 09. 2019
Milý malý trh v Súdociach 2019

Do tretice sme prijali pozvanie zúčastniť sa Milého malého trhu v hontianskej obci Súdovce. Usporiadateľom bol opäť Olej HontGazdovský spolok Hont-Tekov. Veľmi radi sme sa znova stali súčasťou dvora č.3 s úžasnými domácimi. Čakal nás krásne vyzdobený dvor s pripravenými hrami ako "hod levaduľovou otiepkou do starého vandla" alebo "hod narezanou slnečnicovou stonkou do folklórneho taniera":-)

čítať celý článok
17. 08. 2019
Villa Ben - stredoveký festival

V Bánovciach nad Bebravou zorganizovali naši priatelia Kryštof s Bárou nultý ročník stredovekého festivalu. Festival sa konal v mestskom parku, ktorý ponúkol dostatok priestoru pre ukážky bojových umení, historický tábor, lukostreľbu ale aj slamený hrad. Deti sa výborne zabavili a dospelí mohli navštíviť remeselné stánky, stredovekú čajovňu alebo si vypočuť hudobné koncerty.

čítať celý článok
28. 06. 2019
Drienok 2019

Priaznivci festivalu Drienok hovoria tejto skvelej alternatívnej akcii aj letné Vianoce, na ktoré sa tešíme celý rok. Prečo? Kvôli uvoľnenej atmosfére, stretnutiam s podobne naladenými ľuďmi, užívaniu si koncertov sediac v tráve a kopec malých detailov, ktoré nás lákajú každý rok zažiť to znova.

čítať celý článok
23. 06. 2019
Trh v Záhrade v Banskej Bystrici

Dať si kávičku v Centre nezávislej kultúry Záhrada na ich rajskej terase je vždy príjemný zážitok. Škoda, že ho nebolo v túto nedeľu vychutnať viac návštevníkov. Organizoval sa tam trh s originálnymi dizajnovými a remeslenými výrobkami. Tričká, zápisníky, šperky, koláčiky, sušené rušky a jabká, dekoračné hlinené predmety, handmade čokoláda, naše mydlá a nálepky:-)

čítať celý článok
22. 06. 2019
Brhlovce Ulička remesiel 3

Prijali sme pozvanie zúčastniť sa so svojími remeselnými výrobkami na podujatí Ulička Remesiel v Brhlovciach a už sa tešíme na túto akciu, ktorá prezentuje nielen unikátnu kamennú architektúru ale aj zodpovedný životný štýl. Viac informácií nájdete na facebooku usporiadateľa Nový dvor brhlovce.

čítať celý článok
11. 05. 2019
Hradný rínok 2019

Za pekné počasie na našom Hradnom rínku sa muselo modliť veľa ľudí, pretože sobotu 11. mája, bolo krásne slnečno. Bol to jeden z mála slnečných dní, ktoré sme si mohli pred ale aj po Hradnom rínku zažiť. Ďakujeme počasiu aj vám návštevníci z blízkeho aj ďalekého okolia, že ste prišli v tak hojnom počte.

čítať celý článok
09. 12. 2018
Projekt život v Starej tržnici 2018

Nechýbali sme na Drienku a nemohli sme ani na Starej Tržnici v Bratislave. Opäť sme ukončili sezónu v preplnenej historickej budove tržnice medzi svojou krvnou skupinou remeselníkov a malých výrobcov oblečenia, kozmetiky, chilli omáčiek, sirupov, šperkov a to všetko so štipkou umenia a nadšenia typického pre vlastné tvorenie

čítať celý článok
08. 12. 2018
Zimný Natur trh 2018

Zimný natur trh bol zimný a sychravý no vďaka zúčastnených remeselníkom a prichodiacim návštevníkom príjemný a priateľský. Malý trh s komornou atmosférou podporil aj nápad usporiadateľa založiť na námestíčku živý oheň, kde sme sa mohli ohriať a povystierať zmrznuté údy.

čítať celý článok
29. 09. 2018
Milý malý trh Súdovce

Čo nejde zo srdca, to nejde do srdca...

Takáto tabuľa nás vítala vo dvore našich domácich, ktorý už druhý rok poskytli svoj dvor pre umiestnenie remeselníkov, ktorí prišli na Milý malý trhu v Súdovciach. Otvorili nám dvor dokorán a k tomu tisíc malých detailov, podľa ktorých viete, že ste natrafili na dobrých hostiteľov a dobrých usporiadteľov trhu, ktorými boli opäť aj výrobcovia Olej Hont.

čítať celý článok
08. 09. 2018
Uhrovec 760. výročie

Zúčastnili sme sa ďalšej uhroveckej akcie, tento krát však nie na hrade ale priamo v obci. Prišli sme v trojici šikotvorov – Darinka, Juraj a Lenka. V Uhrovci sa konali oslavy pri príležitosti 760 výročia vzniku obce. Potešil nás bohatý sprievodný program, na ktorý sme zo stánku mali výborný výhľad. Najviac nás zaujal historický sprievod v dobovom oblečení, ktorého sa v svojom nezameniteľnom oblečení zúčastnil aj náš dobrý známy kastelán Paľo z uhroveckého hradu. Ten nás hneď po príchode privítal a pozval na uvítacie pivko, ďakujeme.

čítať celý článok
14. 07. 2018
Štiavnický živý šach 2018

V Štiavke nám bolo horúco a dobre. Ako to bolo podrobne si však už nikto nepamätá. Boli sme v lete lenivý napísať o trhu a tak teraz musia postačiť iba fotky...tak teda spomínajme:-)

čítať celý článok
29. 06. 2018
Drienok 2018

Na Drienok sme cestovali až v piatok ráno, aj keď festival sa začal už vo štvrtok. Všetci rozumní vedeli, že je treba si chytiť miesto čo najskôr, no my sme to nechali na vesmír a dobre bolo.

čítať celý článok
06. 05. 2018
Hradný rínok 2018

V jeden krásny slnečný víkend sa na hrade Uhrovec konal už tretí ročník hradného rínku. Jedla, pitia a slnka bolo dostatok, ako aj šikovných a originálnych remeselníkov
Už teraz s tešíme na ďalší rok!

čítať celý článok
17. 03. 2018
Veľkonočný jarmok na Lišove

Novú trhovú sezónu v roku 2018 sme ako Machuľa zahájili na Veľkonočnom jarmoku pri múzeu na Lišove.

Bola to naša druhú návšteva tohto južanského kraja blízko Dudiniec. Na jeseň minulého roku sme sa zúčastnili prvýkrát Milého trhu v Súdoviach a tieto dve akcie mali okrem blízkosti oboch obcí spoločné aj to, že nás prekvapili svojou pripravenosťou na trh v malej obci za horami za dolami.

čítať celý článok
17. 12. 2017
Trh v Záhrade v Banskej Bystrici

Machula už po druhýkrát zavítala na trh v mestskej záhrade – Centra nezávislej kultúry v Banskej Bystrici, kde na rozdiel od predošlej účasti na trhu jarnom, sa ten dnešný niesol v predvianočnom duchu. Aj kombinácia machuliakov bola tentokrát nevšedná a zaujímavo premiešaná. 

čítať celý článok
10. 12. 2017
Projekt Život v Starej tržnici

Projekt život v Starej tržnici alebo Zimný Drienok je decembrová koncoročná akcia, ktorá začína byť asi našou tradičnou, na ktorú sa budeme vždy veľmi tešiť. Aj tento rok sme si ju užili - vytiahli sme svoje výrobky v Bratislave, stretli sa so známymi, ktorí tu žijú, videli kopec krásnych a nápaditých vecí, pokúpili originálne darčeky a zoznámili sa s novými ľuďmi. Už teraz sa tešíme na túto akciu o rok :))

čítať celý článok
09. 12. 2017
Vianočný Natur trh vo Zvolene

Vždy, keď máme možnosť, radi zájdeme na zvolenský Natur trh pri kaviarni Džezva. Okrem toho, že to máme takpovediac "za rohom", tam stretneme kopec známych a kamarátov a šikovníkov, ktorí sa takisto venujú nejakej remeselnej alebo tvorivej činnosti. A tak tomu bolo aj teraz, na Vianočnom Natur trhu.

čítať celý článok
25. 11. 2017
Permakultúra v meste

Prvý krát sme sa zúčastnili festivalu Permakultúra v meste, ktorého siedmy ročník sa konal v Dome kultúry ŽSR vo Zvolene. Mohli ste nás stretnúť v zoskupení štyroch šikotvorov – Darinka, Rony, Lenka a Voloďa. Po prvý krát nebol našim šoférom Juraj ale Voloďa. Na festival sme sa tešili, keďže sa jednalo o zaujímavú akciu plnú prednášok, workshopov, stánkov a ľudí, ktorých spájal pozitívny vzťah k prírode a životnému prostrediu.

čítať celý článok
01. 10. 2017
Milý malý trh Súdovce

Prvý ročník Milého malého trhu sme si skutočne užili. Už raňajšia cesta autom bola akási smiešna a dobre sme sa bavili. Päť  členov Machule sa vybralo na trh, o ktorom nič nevieme. Boli sme však pozvaní Marcelou Nemcovou a jej ľudskosť, múdrosť a dobrosrdečnosť  nám nahovárala, že to bude stáť zato.

čítať celý článok
16. 09. 2017
8. ročník Mňam festu v Bánovciach nad Bebravou

Už ôsmy krát sa naplnilo námestie v Bánovciach nad Bebravou jedlom, pitím ale aj remeselnými výrobkami z Machule.

čítať celý článok
05. 08. 2017
Nezabudnuté remeslá 2017 v Banskej Štiavnici

Tak na tomto trhu bolo skutočne ukážkové leto. Horúčava ako sa patrí nás prinútila vymeniť naše tradičné trhové ľudovo ladené oblečenia za letné šatičky.

Náš stánok dostal okrem toho netradičnú polohu v stredovom páse medzi stánkami po kraji ulice a tak sme prvý krát v histórii Machule boli obojstranní.

čítať celý článok
15. 07. 2017
Štiavnický živý šach 2017

Machuľu ste v júli mohli stretnúť dole kopcom na Trojičnom námestí v Banskej Štiavnici. Trošku na krivo ale predsa sme sa stali súčasťou historicky ladenej atmosféry remeselného trhu na akcii Živý šach.

Štiavnica je jedno z najnavštevovanejších a turisticky vyhľadávaných miest na Slovenku a aj táto akcia praskala vo švíkoch. 

čítať celý článok
29. 06. 2017
5. ročník prírodného stretnutia - Drienok 2017

Piaty ročník prírodného stretnutia výrobcov a nadšencov projektu život na Drienku 2017 mal ako vždy neopakovateľnú atmosféru.

Náš stánok vyzeral ako malá vesmírna loďka, ktorá pristála na planéte Drienok. Znovu nepripravení žiadnou strieškou sme verili v dobré počasie...a vyšlo nám to, napriek nepriaznivej predpovedi.

čítať celý článok
13. 05. 2017
Jarný Natur trh vo Zvolene

Po vyše roku sme sa rozhodli opäť zúčastniť zvolenského Natur trhu, ktorý sa pravidelne koná v Parku zabudnutých susedov (u Klema).

Po novom sa tento trh bude konať už len 2x do roka, oproti pôvodným štyrom trhom za rok. Keďže nie každý z nášho machuľkovského zoskupenia mal čas, prišli sme v oklieštenej zostave (Rony, Darinka a Lenka).

čítať celý článok
06. 05. 2017
Hradný rínok 2017

Občianske združenie Machuľa a občianske združenie Hrad Uhrovec aj tento rok spoločne zorganizovali Hradný rínok na hrade Uhrovec.

Akcia, na ktorú sme sa všetci tešili, a ktorú sme dlho očakávali sa opäť vydarila na výbornú. Ľudia i remeselníci boli spokojní a hrad tak aspoň nachvíľu mohol ožiť jarmočným ruchom.

čítať celý článok
07. 04. 2017
Veľkonočný jarmok v Banskej Štiavnici

Machuľa otvorila novú sezónu v Banskej Štiavnici na Veľkonočnom jarmoku, ktorý organizovalo Slovenské banské múzeum.

Trh na Kammerhofskej ulici bol dvojdňový a tak ste nás 7. a 8. apríla mohli stretnúť uprostred Banskej Štiavnice. Piatkove pochmúrne počasie vystriedal slnečný deň a na jarmoku sa zastavilo oveľa viac návštevníkov Štiavnice aj známych tvári. 

čítať celý článok
16. 12. 2016
Bojnický kračún 2016

Bojnický kračúň bol poslednou machuliackou akciou v roku 2016. A tak sme strávili dva uzimené predvianočné dni v tomto peknom meste v našom stánku. Na vlastnej koži sme si vyskúšali, že trhovníčenie veru nie je jednoduchý chlebík...

čítať celý článok
11. 12. 2016
Projekt Život v Starej tržnici

Konečne sme prelomili našu bariéru a dostali sa na trh až do hlavného mesta. Neľutujeme, výbornú atmosféru nám dodala zmes výrobcov, návštevníkov, starých kamarátov a rovnako aj sprievodné koncerty.

Ako vravia organizátori, bolo to zimné stretnutie sympatizantov a podporovateľov Projektu Život, ktorí sa po lete opäť stretli pod jednou strechou. Tentokrát nie pod holím drienockým nebom ale pod obrovskou strechou Starej tržnice v Bratislave.

čítať celý článok
09. 12. 2016
ATUM 5 v Bánovciach nad Bebravou

Kde je vôľa, tam je cesta, alebo "ako aj v malých mestách dokážu vzniknúť zaujímavé akcie"

S usporiadateľmi akcie Predvianočný bazár sme sa stretli už na Mňam feste, kde nás vlastne aj oslovili ako partičku remeselníkov, či by sme nemali záujem prísť na decembrovú udalosť v bánovskej ZUŠke a predviesť dačo zo svojho umenia...

čítať celý článok
14. 10. 2016
Konferenica Ženy do voza aj do koča 2016

Ako sa v jeden jesenný piatkový deň machuliacke ženy na Konferenciu "Ženy do voza aj do koča" vydali..

čítať celý článok
23. 09. 2016
Trenčiansky biojarmok 2016

Trenčianska akcia Biojarmok, ktorej súčasťou sme sa mohli stať už po druhý krát, bola ešte krajšia ako minulý rok, slniečko svietilo, jedlá voňali a čo tam bolo ľudíííííí ...

čítať celý článok
17. 09. 2016
7. ročník Mňam festu v Bánovciach nad Bebravou

Siedmy ročník festivalu regionálnych potravín, zábavy a pestrých chutí v Bánovciach nad Bebravou vyzeral ráno veľmi biedne.

Pršalo ako odušu... nechcelo sa nám vstávať, lebo vízia predaja za dažďa nás nijako netešila. Vyrazili sme však štyria machuliaci a auto sme zaparkovali rovno pred naším stánkom uprostred pešej zóny, aby sme to pri vybaľovaní nemali ďaleko. Po rýchlej obhliadke stánku sme prišli na to, žeby sa nám hodila strieška, pretože nám pršalo na polovicu pultu.

čítať celý článok
06. 08. 2016
Nezabudnuté remeslá v Banskej Štiavnici

Ďalší ročník najväčšieho remeselného a hand-made trhu v Banskej Štiavnici nás Machuliakov a Machúľ:-) nemohol minúť. V srdci baníctva v Európe sme vychutnáviali atmosféru tohoto starobylého miesta a tešili sa zo záujmu ľudí.

čítať celý článok
28. 07. 2016
Machuliaci na Guča-feste

Štvordňový festival Guča umenia vo Zvolenskej Slatine sa niesol v príjemnej priam rodinnej atmosfére, v strede leta so slnečným počasím, hudbou a našimi kamarátmi.

čítať celý článok
09. 07. 2016
Štiavnický živý šach

Na akciu Štiavnický Živý šach sme sa veľmi tešili. Nielen na jarmok ale aj na podujatie a živé šachové figúrky. A to sme ani nevedeli, že to bude naozaj super nezabudnuteľná akcia! Rozložený v drevenom stánku na Trojičnom námestí obklopení zvedavými ľuďmi a našimi kamarátmi.

čítať celý článok
18. 06. 2016
Bojnický letný slnovrat

Jednej peknej júnovej soboty krátko pred letným slnovratom Machuľa zavítala do rozprávkových Bojníc. Veľmi sme sa tešili, veď kto by nemal rád Bojnice. A to sme ešte ani netušili aká super akcia nás tu čaká...

čítať celý článok
05. 06. 2016
Špišské handmade trhy

Machuľa bola na Spiši a páčilo sa nám...

Spojili sme príjemné s užitočným a okrem trhovníčenia na Čingove sme strávili krásny čas v Slovenskom raji a v Kežmarku.

Výlet nám začal už v piatok cestovaním do Svitu, kde nám Voloďovci poskytli prístrešie a samé dobroty. V sobotu ráno sme sa dokázali pomerne skoro domotkať do nášho cieľa v raji. Vyštartovali sme z Piecok nádherným kamenistým potokom...

čítať celý článok
07. 05. 2016
Remeselný trh - Hradný rínok

Oficiálne prvý ročník Hradného rínku na hrade Uhrovec sa niesol v znamení slnka, hudby, vôní a hlavne remesla.

Celý týždeň na našom obľúbenom hrade prebiehali prípravy na akciu. Nechceli sme nič zanedbať, očakávali sme veľa návštevníkov, preto sa Voloďa podujal na prípravu. Ostatná časť Machule pricestovala v piatok večer a veru, prípravy boli v plnom prúde...

čítať celý článok
12. 03. 2016
Veľkonočný Malý trh - stanica Záriečie

Naša machuliacka "banda" sa zúčastnila svojho druhého Malého trhu na stanici Záriečie v Žiline.

V prostredí nám už známom z predošlého roku, sme si rýchlo našli stanovisko na rozloženie remeselného "šiatra" a zakrátko splynuli v jarmočnej atmosfére trhovníckej arény:) Útulné, malé podkrovie sme tento rok vystriedali veľkou halou, ktorej steny sú postavené z pivových prepraviek a obhodené hlinenou omietkou. Ani sme sa nenazdali a jej priestory sa začali pomaly plniť návštevníkmi trhu...

čítať celý článok
12. 12. 2015
Vianočný Natur trh vo Zvolene

Prvé výročie machuliackého trhovníctva sme oslávili na vianočnom Natur trhu vo Zvolene.

Pred rokom sme sa odvážili prvýkrát vstúpiť do ulíc a odprezentovať sa na verejnosti našimi výrobkami. Počasie bolo mrchavé, kto si nepamätá nech sa pozrie do našich fotiek z prvého Natur trhu. Tentokrát bola zima ako sa patrí, nech žije medovina a Gergejove rohy na pitie.

čítať celý článok
04. 12. 2015
Machuľa na Zvolenskom námestí

Až koncom roka sme sa dostali k prezentácií našej tvorby aj na "domácom poli" vo Zvolene.

Za spolupráce Živca sme sa prezentovali v jednom z drevených domčekov vo Zvolenskej Vianočnej dedine. Veru, veru, vo fontáne betlehem, po námestí poukladané kôpky sena, dve bečiace ovce v ohrade a väčšina stánkov s horúcim vínom, punčom a medovinou.

čítať celý článok
24. 10. 2015
Celonárodná spomienka na Ľudovíta Štúra v obci Uhrovec

Pri príležitosti dvestého výročia narodenia a celonárodnej spomienky na Ľudovíta Štúra v Obci Uhrovec sa nám, machuliakom dostalo tej cti spolupodieľať sa na kolorite a kráse tejto udalosti. Spolu s ďalšími šikovnými a zručnými remeselníkmi sme v sobotu popri programe osláv tvorili tzv. remeselnú uličku kde si zvedaví návštevníci mohli pozrieť a obstarať pekné vecičky ale aj "okoštovať" z chlebíka remeselníka, či už umazaní od hliny, zaprášení alebo s porezaným prstom.

čítať celý článok
26. 09. 2015
Trenčiansky BIO jarmok

Za mesiac september sme boli dvakrát pozvaní na festivaly plné jedla a domácich výrobkov. Napriek tomu že neponúkame žiadne jedlo, bol o naše ručne vyrábané výrobky veľký záujem. V Bánovciach na Mňam feste sme priam padli na zadok od úžasu ako pred naším machuliackym stánkom stáli rady.

O týždeň v Trenčíne nás však čakalo psie počasie, do ktorého sa na trh málokomu chcelo. Prišli nás však pozrieť naši skalný priatelia, podebatili sme pri rohu, ako je už zvykom, nie prázdnom. Tentokrát sme po dúškoch ochutnávali skvelý otelácky burčiak, vyrobený vlastnými rukami vo Zvolene. 

čítať celý článok
19. 09. 2015
Mňam fest v Bánovciach nad Bebravou

V ďaľekom kraji Trenčianskom, v panstve Uhrovskom, na námestí Bebravskom sme sa zúčastnili ďaľšieho trhovníčenia. Na pozvanie samotného hradného pána Uhrovca, Paľa, sme opäť predvádzali našu šikovnosť všetkým ktorý ju chceli pochváliť.  V stánku sme boli spolu s výrobcom zdobených vajíčok a jeho manželkou. O šikovnosť a dobrú náladu teda nebolo núdze.

čítať celý článok
25. 07. 2015
Likavské hradné dni

Naše druhé hradné trhy v poradí, tento krát na úpätí Chočských vrchov, nad dedinkou Likavka. 

Hosťami a predávajúcimi sme boli na hrade Likava. Program sa začínal o 13:00, my sme tam dorazili už krátko po desiatej a začali zo stavbou nášho prvého historického predajného stánku. Všetci sme nejakým spôsobom pridali svoje dielo k stavbe...

čítať celý článok
20. 06. 2015
Letný Natur trh vo Zvolene

Júnový Natur trh bol skutočne letný a príjemný.

Pred kafé Džezva sa zišli šikovný tvrcovia a tí ktorí si už zvykli nájsť tu originálne ručne robené výrobky od lokálnych výrobcov. Medzi nimi sme boli aj my, machuliaci, aj keď v polovičnej zostave, tešili sme sa vašemu záujmu. Celú akciu si môžete pozrieť v tomto fotoalbume .

čítať celý článok
09. 05. 2015
Hradné remeslá na Uhrovci

Kde bolo tam bolo, na krásnom bočnom hrebeni Nitrických vrchov (časť Strážovských vrchov), neďaleko obce Uhrovské Podhradie, vypína sa hrad Uhrovec. Hrad mal mnoho pánov, dnes však v jeho zrúcaninách bije srdce jedného baníka, ktorý spolu s Občianským združením Hrad Uhrovec bojujú s časom, prírodou a ľudskou zlomyselnosťou o jeho záchranu. Viac o projekte a cieľoch tohto združenia si môžete prečítať na ich stránke hraduhrovec.sk. Okrem toho náš kamarát "baník" Paľo (určite známy pre všetkých čo zavítali čo i len raz na hrad), vymyslel výbornú akciu "Hradné remeslá". 

čítať celý článok
25. 04. 2015
Jarný JARMAK v Múzeu v Martine

Ako bolo v Martine...

Máme za sebou prvý trh, ktorí sme organizovali pod vlajkou Machule. Konal sa v Martine v podniku BarMuseum, ktorý je súčasťou budovy Slovenského národného múzea. Konajú sa tam pravidelne koncerty a dokumentárne premietania. My sme tam doniesli trh pre šikovných výrobcov a martinčanov, ktorí majú chuť nakúpiť netradičné veci.

čítať celý článok
28. 03. 2015
Veľkonočný Malý trh - Stanica Žilina-Záriečie

Do tretice všetko najlepšie!

Taký bol aj náš machuliacky tretí trh na Záriečí. Malá železničná stanica na konci mesta bola plná predajcov aj návštevníkov. Trh sa konal v dvoch sálach. Vo veľkej sále postavenej z pivových bedničiek Černá Hora to rozvoniavalo plackami, afgánskych chlebom a koláčmi všeho druhu. V podkrovnej sále kde sme boli aj my...

čítať celý článok
21. 03. 2015
Trh v Záhrade v Banskej Bystrici

Prvý jarný deň sme strávili v Záhrade.

Nie v takej na vidieku ale v mestskej záhrade, ktorá slúži ako cetrum nezávislej kultúry v Banskej Bystrici. Raz štvrťročne sa tu organizuje "trh šikovných rúk a tvorivej mysle" pre výrobcov a návštevníkov, ktorí majú záujem o originálne ručne robené šperky, tašky, tričká, šité hračky, bylinkové vrecká, zápisníky...nechýbali ani domáce koláče a mrkvová šťava.

čítať celý článok
06. 12. 2014
Natur trh vo Zvolene

Pred koncom roka 2014 sme sa v celej zostave, po 1-krát objavili na pouličnom trhu „Natur trh" vo Zvolene. Trh sa koná pravidelne pred budovou Klemo a ako uvádza jeho fejsbúkovská stránka "je trhom originality, kde môžete nájsť najrôznejšie tradičné i netradičné výrobky od šikovných tvorcov z regiónu".

čítať celý článok