ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

Trenčiansky biojarmok 2016

23. 09. 2016
fotka Trenčiansky biojarmok 2016

Znova po roku sme sa ocitli na námestí v Trenčíne, aby sme obohatili svojou prítomnosťou akciu s názvom Trenčiansky Biojarmok. Skoro ráno sme vstali, nahádzali naše machuliacke vecičky do auta a vyrazili smer Trenčín. Tentoraz sme na to boli štyria – Voloďa, Juraj, Rony a Lenka. Po krátkom blúdení po trenčianskych uličkách sme našli náš stánok, vyložili sme všetko potrebné a náš machuliacky šofér Jurko sa podujal na zaparkovanie nášho tátoša. Vybaľovanie nám išlo prekvapivo dobre a výnimočne sme skoro nič nezabudli, len Jurko dáko nechodil. Keď nakoniec dorazil oznámil nám, že doteraz hľadal miesto na parkovanie, a keďže všade od neho pýtali 10 euro na deň, nakoniec skončil pri zimnom štadióne. Konečne sme mali vybalené, autíčko zaparkované, a boli sme pripravení na zástupy zákazníkov.

Počasie nám, ako aj ostatným trhovníkom a účinkujúcim prialo, a napriek tomu že Biojarmok sa konal v piatok už od rána ho prišlo navštíviť hojne návštevníkov. Okrem nás tu bolo množstvo stánkov s rôznymi dobrotami, nechýbal burčiak, podplamenníky, bryndzové halušky, RAW zákusky, chutné syry, domáci mak, džemy, pivko z Piešťanského pivovaru, čerstvo lisované jablková šťava a mnoho ďalšieho. Biojarmok okrem možnosti ochutnávok a nákupu produktov od domácich výrobcov ponúkal aj bohatý program na pódiu na námestí napr. kabaret pre deti, pestrý koncert skupín, cyklotombolu a vyhlásenie výsledkov fotosúťaží Biopotravina roka 2016 a Včely okolo nás. Zároveň v kaviarni Coffee sheep prebiehalo množstvo prednášok zameraných na zdravý životný štýl, pestovanie, ovocinárstvo, gazdovanie, včelárstvo a GMO a vo večerných hodinách aj koncert skupiny  Dúhové eminencie. Prednášok ani koncertu sme sa však nezúčastnili, keďže sme mali v stánku plné ruky práce.

No nenechali sme si ujsť ochutnávku podplamenníkov, výborného burčiaku, bryndzových halušiek, domácej kávičky, limonády a jedla a pivka z Piešťanského pivovaru. Vedľa nášho stánku počas celého dňa prebiehali tvorivé dielničky, kde naša machuliačka Rony ukazovala všetkým zvedavcom ako si môžu vyrobiť krásne drôtené zapichovátka do kvetináča. Okrem nej tu bola aj ďalšia tvorivá dievčina, ktorá učila detičky ako si vyrobiť pestrofarebné čelenky z látky. No o záujemcov nemali núdze.

Pri našom stánku sa pristavilo veľa záujemcov o našu tvorbu. Rozdali sme kopu vizitiek, predstavili našu machuliacku tvorbu a na odbyt išli hlavne naše dekoračné predmety a voňavé kvádriky (niekedy nazývané aj mydielka), ale záujem bol aj o Voloďové drevené náušničky, Lenkine náušničky  so zvieratkami, drôtené náušničky od Rony a vrecúška na príbor od Darinky. Gergej (Juraj) si dokonca počas biojarmoku dokončil jeden roh na pitie, takže výnimočné sme medzi ukážkovými rohmi na pitie mali aj jeden roh na predaj, ktorého súčasťou bol dokonca krásny prírodný obal od Darinky. Len tak ďalej Jurko. Machuliak Voloďa podebatoval aj s dvomi dámami, ktoré prišli skontrolovať, či máme v stánku všetko tak ako má byť.  

Nás a náš stánok prišli navštíviť aj naši kamaráti zo Zvolena, z Trenčína a z Bielokarpatského ovocného pokladu. Pozrieť nás prišla aj kamarátka Nikol, a keď sme balili aj Ďuri, ako inak ako na bicykli (žiaľ cyklotombolu, do ktorej sme prispeli mydielkom aj my už nestihol). Nakoniec predsa len prišiel čas zbaliť sa a rozlúčiť sa s ostatnými účastníkmi tejto príjemnej akcie. A keďže bol piatok večer a my sme sa nikam neponáhľali po pomalom zbalení, sme sa rozhodli ešte pobudnúť v Trenčíne spolu s kamarátmi Nikol a Ďurim, podebatovať a dať si teplú polievočku. Po vysoko „sofistikovanej“ debate v Trenčianskom pivovare Lanius, sme sa rozlúči s Ďurim, zaviezli kamarátku Nikol a hor sa s 5l chutného burčiačiku do Zvolena. Tešíme sa na budúci rok.