ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

Nezabudnuté remeslá v Banskej Štiavnici

06. 08. 2016
fotka Nezabudnuté remeslá v Banskej Štiavnici

Trhy v Banskej Štiavnici bývajú pre nás príjemné historickou atmosférou, dobrou účasťou návštevníkov, poskytnutím stánku do organizátorov a aj blízkou vzdialenosťou od Zvolena. Ani "Nezabudnuté remeslá" nás nesklamali.

Tentokrát sme mali stánok pri fontáne za morovým stĺpom, vďaka čomu sme mali príjemné zákutie za stánkom s travnatým posedením a keď zafúkal vietor aj so špliechajúcou vodou:-) Tento priestor využil najmä Juraj na brúsenie rohov a Lenka na modelovanie nových zvieracích náušníc z hliny.

V stánku sme boli ako tradične piati a zároveň netradične Voloďu nahradila kamarátka Alica. Šikovná štiavničanka s krásnou drevenou tvorbou príveskov a náušníc. Hneď keď si uložila veci na svoj stojan, vybrala som si prívesok s dvoma drevenými prierkami, pretože som správne predpokladala že Alicine vecičky sa budú páčiť a niekto mi prívesok vyfúkne. Alica zapadla medzi nás rýchlo, veď už ráno na nás vytiahla tromf v podobe medoviny. Okrem Aliciných výrobkov, ste si u nás machuliakov, mohli vybrať z náušníc od Voloďu, Rony a Lenky alebo si privoňať k množstvu mydielok. Návštevníkom sa zapáčila aj nová čajová edícia mydiel: masala, rooibosjazmín so zeleným čajom.

 

Ako vždy sme sa aj my rozhliadli po trhu a kadečo sa na nás prilepilo. Rony si u kováča nakúpila odlievané kovové prívesky, ja spomínané pierka a Lenka alchymisticky namiešané zelené náušnice a prívesok. Väčšinou sme nakúpili darčeky pre iných, takže tešiť sa môže Jurková maminka z keramických kvietkov ale aj Lenkin brat z fľaše ríbezľového vína s medom. Voloďa ako odškodné, že namiesto účasti na trhu musel pracovať na ďalekom západnom slovensku, dostal bahenný dub ako materiál na výrobu. Takéto neobyčajné drevíčka zo sebou priniesol na trh BigWood, náš sused v stánku, s originálnou drevenou tvorbou. Nádherné drevo kombinuje so strojčekmi zo starých hodiniek, jeho novinky si môžete pozrieť aj na facebooku.

Stánok sme zbalili okolo 7 večer, rozlúčili sa s ostatnými blízkimi trhovníkmi a v aute sme sa tešili aké je to príjemné, že sa už s mnohými trhovníkmi poznáme. Trh sme ukončili debatou v kuchyni o tom ako sa nám darilo na trhu a zajedali sme to výborným zeleninovým vývarom od Lenky. Ďakujeme:-)