ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

7. ročník Mňam festu v Bánovciach nad Bebravou

17. 09. 2016
fotka 7. ročník Mňam festu v Bánovciach nad Bebravou

Siedmy ročník festivalu regionálnych potravín, zábavy a pestrých chutí v Bánovciach nad Bebravou vyzeral ráno veľmi biedne.

Pršalo ako odušu... nechcelo sa nám vstávať, lebo vízia predaja za dažďa nás nijako netešila. Vyrazili sme však štyria machuliaci a auto sme zaparkovali rovno pred naším stánkom uprostred pešej zóny, aby sme to pri vybaľovaní nemali ďaleko.

Po rýchlej obhliadke stánku sme prišli na to, žeby sa nám hodila strieška, pretože nám pršalo na polovicu pultu. Kým Juraj nosil veci z auta, Voloďa išiel zohnať "papeky" na konštrukciu a ja (Darinka) a Lenka sme vybehli na nákupy strešnej krytiny alias fólie. Využili sme, že na námestí boli doobeda otvorené obchody, Niekoho z machule ste tak mohli stretnúť vo farby-lakoch, záhradkárstve aj v papierníctve. Zase máme o čosi bohatšiu výbavu, ktorá snáď zabezpečí, že bude pripravený na každé počasie.

Tak ako aj minulý rok, sme stánok zdieľali s výrobcom nádherných frézovaných kraslíc. Pani od kraslíc, tiež nelenila a kúpila v obchodíku "Ľudovkár" tri rúčky na metlu, čím prispela svojím nápadom ako zrealizovať striešku nad stánkom. Rúčky sa skutočne hodili. Juraj s Voloďom ich špagátom priviazali k stánku a ja som im asistovala dáždnikom aby úplne nezmokli. Na metli sme natiahli fóliu zo záhradkárstva a pripevnili pripínačkami z papierníctva a geniálna strieška bol a na svete.

Lenka ešte kúpila dózu na mydlá, aby sme ich zatvorili pred dažďom ale nakoniec sme usúdili, že im bude lepšie bližšie k zákazníkovmu nosu. Rozvoniavali naozaj krásne a potešilo nás, že už máme stálych zákazníkov, ktorí si nás pamätajú z minulého ročníka alebo z hradu Uhrovec. Kým sme sa stihli vybaliť na pult obslúžili sme prvú nedočkavú zákazníčku zo zadnej strany stánku:-)

Nálada sa nám výborne zlepšila, keď sme uvideli že bánovčanom vôbec nevadí dážď a prišli na Mňam fest v hojnom počte. Jedla, pitia aj hudby bolo neúrekom. Aj my sme čo to pokúpili od lokálnych výrobcov mliečnych výrobkov a to od družstva zo Slatiny nad Bebravou. Musím ich pochváliť za krásne obaly značky Moja kravička.

Bánovčania nás celkom slušne vykúpili, páčili sa im mydlá s kozím mliekom aj bez neho, odlievané prívesky aj náušnice. Ďakujeme... a ďakujeme aj žienkam z Uhrovca za milé pohostenie s kávou, kapustníkmi a hradnému kastelánovi za tuhô.

Keďže nás ráno dážď rozladil, zabudli sme na kopec vecí, medzi nimi ja na fotoaparát, takže tentokrát nám poslužil foťák z mobilu.