ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

Vianočný Natur trh vo Zvolene

09. 12. 2017
fotka Vianočný Natur trh vo Zvolene

V sobotu ráno sme sa na Natur trh vybrali po starom - pešo s batohmi, aby sme príliž nespohodlneli z tých áut - v zostave Voloďa, Darinka, Lenka, Rony. Jurko ostal doma chorý a Rado nešiel. Počasie neveštilo nič dobré, bolo mrazivo, ale aspoň nesnežilo. Podarilo sa nám vybaliť celkom rýchlo, klasický sortiment plus Dedovia, ochranci. A ľudkovia sa začali zbierať..

Keďže to bol predvianočný trh a zároveň boli aj na hlavnom námestí vianočné trhy, frekvencia pohybu ľudí bola o čosi väčšia, ako sme na Natur trhu zvyknutí. Stretli sme pár kamarátov, potom známe tváre, ktoré vždy prídu pozrieť pekné veci na Natur trh, a práve aj kopec neznámych, náhodných. Tak sme im popredstavovali našu tvorbu, čo všetko robíme, ako to robíme, z čoho to robíme, čo do čoho dávame a podobne :)

Okrem nás bolo na Námestí zabudnutých susedov ešte asi 20 stánkov s domácou výrobou, sviečky, keramika, mydlá, tričká, ale aj pár stánkov s jedlom, kde sa dali kúpiť sladkosti, ale aj obed. Kaviareň mala pre návštevníkov prichystaný punč. Medzi stolíkmi sme našli kamaráta Bacila s jeho originálnymi keramickými kúskami Ravelin, Maťa -Lopkiho s jeho drevenými koníkmi s kyjatickými vzormi a Roba predávajúceho svoje Juny - čajovo medovo bylinkové nápoje.

Z ostatných stánkov nás očarili najmä mini šité hračky, alebo skôr ozdôbky, srdiečka, mačičky, králičky - niektoré aj s určitými ľudskými časťami tela. Darinka kúpila v stánku odvedľa veľmi pekné vianočné dekorácie, a tiež porcelánové originálne náušnice pre sestru. Bolo z čoho vyberať a doplniť vianočné darčeky pre blízkych. Lenka bola skontrolovať aj mestské trhy na námestí, či náhodou nie sú lepšie ako tieto. Ale neboli :)

Poobede, keď mráz začal naozaj prituhovať, ostalo aj nám riadne chladno, ešteže zobral Voloďa svoju marhuľovú pálenku. Vypočuli sme si parádny koncert skupiny Lusk a ani sme nevedeli ako, už boli 3 hodiny a čas sa pobaliť. Gergej s Bodríkom nám prišli pomôcť s balením a spolu sme premrznutí odchádzali do tepla nášho domčeka.

Ďakujeme za Natur trh :)