ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

Vianočný Natur trh vo Zvolene

12. 12. 2015
fotka Vianočný Natur trh vo Zvolene

Prvé výročie machuliackého trhovníctva sme oslávili na vianočnom Natur trhu vo Zvolene. Pred rokom sme sa odvážili prvýkrát vstúpiť do ulíc a odprezentovať sa na verejnosti našimi výrobkami. Počasie bolo mrchavé, kto si nepamätá nech sa pozrie do našich fotiek z prvého Natur trhu. Tentokrát bola zima ako sa patrí, nech žije medovina a Gergejove rohy na pitie.

Ešteže sme prišli ráno konečne na čas a zabezpečili sme si príjemné miestečko pod smrekom. Prichýlil nás ako malý domček, pod jeho vetvami sme mali celý stánok, naše zázemie aj dvornú kuchyňu, kde sme si na variči prihrievali medovinu. Zajedli sme si aj kapustnice a aby ste si nemysleli že to bolo iba o jedle a pití, skutočne sme aj predávali. Ako inak mydlá od Lenky išli na dračku, Voloďove náušnice tiež našli svoje nové majiteľky, Gergej predal čistý vyleštený roh na pitie a ja (Darinka) som predala nálepky na koreniny.

Čo sme zarobili to sme aj utratili, lebo vecičky okolo nás boli nádherné. Každý deň sa odvtedy pozerám na krásne porcelánové srdiečko s magnetkou a pohár so zlatým vtáčikom. Škoda že z nich nemám celú sadu. Objavili sme aj pána drevára zo Zvolenskej Slatiny z krásne tvarovanými vareškami a kúpili sme si výzbroj do kuchyne. Ďakujeme Majke z Organiky za super pilíngovú guľku z hliny, ktorú sme dostali len tak do daru a naozaj je potom pleť ako nová.

Po tomto trhu však prichádza zimný spánok a zrejme nás znovu stretnete v uliciach až v marci na jarných trhoch. No a prajeme Vám v novom roku veľa zdravia, lásky a peňazí aby ste nás mali z čoho podporiť:)