ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

Štiavnický živý šach 2017

15. 07. 2017
fotka Štiavnický živý šach 2017

Štiavnica je jedno z najnavštevovanejších a turisticky vyhľadávaných miest na Slovenku a aj táto akcia praskala vo švíkoch. Boli sme radi, že sme ďaleko od pódia pri morovom stĺpe, vďaka čomu sa k nám hudba a vrava z pódia ozývala iba ako príjemný podmaz a dokázali sme aj s návštevníkmi nášho stánku komunikovať bez problémov.

V machuliackom stánku sa to tenktorát riadne "zmačkovitelo" a mali sme napredaj viacero malých sôch mačky domácej, divej, čiernej i dlhosrstej. Domov sa s nami nevrátila už líška, ktorú si odniesol jeden pán. Novinkou v našom stánku boli recyklované náušnice od Rony z plastových fliaš, z ktorých publikum zaujali najviac náušnice z piva Kozel. Zabavili sme sa dobre ako vždy aj medzi sebou a dokonca sa trhu zúčastnil aj náš pridružený člen ozetka Machuľa - Rado.

Na trhu sme stretli medzi predávajúcimi aj kamarátku Lesaum alias Akrymku, Radku Končokovú alias Končito, štiavnického keramikára pána Licharda a úžasne šikovného výrobcu lámp a úžitkových predmetov z dreva, Mira Barnišina, ktorý si drevo sám očkuje plesňami aby malo zaujímavú kresbu...nádherné veci do bývania. Woodaci tiež nesklamali a prišli na trh s drevenými motýlikmi a dokonca mali "na koštovku" aj vlastnoručne robený drink s heslom "Vypic a žic".

Tak nech sa vám dobre žije priatelia!