ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

Uhrovec 760. výročie

08. 09. 2018
fotka Uhrovec 760. výročie

Zúčastnili sme sa ďalšej uhroveckej akcie, tento krát však nie na hrade ale priamo v obci. Prišli sme v trojici šikotvorov – Darinka, Juraj a Lenka. V Uhrovci sa konali oslavy pri príležitosti 760 výročia vzniku obce. Potešil nás bohatý sprievodný program, na ktorý sme zo stánku mali výborný výhľad. Najviac nás zaujal historický sprievod v dobovom oblečení, ktorého sa v svojom nezameniteľnom oblečení zúčastnil aj náš dobrý známy kastelán Paľo z uhroveckého hradu. Ten nás hneď po príchode privítal a pozval na uvítacie pivko, ďakujeme.

Pri našom stánku sa okrem prezentovania našej tvorby, spracúvali aj kravské rohy, ktoré sa v rukách machuliaka Jurka menia na štýlové poháre. Tie mali úspech hlavne pri malých návštevníkoch. Jedného z nich tak nadchli, že si ich výrobu aj sám vyskúšal. So svojou chuťou k práci sa z neho možno v budúcnosti stane ďalší spracovateľ rohoviny.

Na slávnostiach sme si tiež nenechali ujsť veľmi úspešne fotografovanie. Odniesli sme si z neho originálnu pamiatku na oslavy výročia. Niet sa čomu diviť, že mal fotograf plné ruky práce, keď mu tam vznikali solídne rady čakateľov na fotku. Tiež sme si tu pochutnali na výbornom guľáši a kúpili fľašku burčiaku na doma, aby sme mali večer čím zapiť ďalšiu úspešnú akciu. Prajeme obci ďalšie úspešné rôčky a radi sa zúčastníme najbližších osláv.