ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

Nezabudnuté remeslá 2017 v Banskej Štiavnici

05. 08. 2017
fotka Nezabudnuté remeslá 2017 v Banskej Štiavnici

Tak na tomto trhu bolo skutočne ukážkové leto. Horúčava ako sa patrí nás prinútila vymeniť naše tradičné trhové ľudovo ladené oblečenia za letné šatičky. Náš stánok dostal okrem toho netradičnú polohu v stredovom páse medzi stánkami po kraji ulice, a tak sme prvý krát v histórii Machule boli obojstranní.

Najprv sa nám to zdalo ako obrovská nevýhoda, a aj páľave nebolo kde újsť, ale potom mal Voloďa dobrý nápad pripevniť na bok stánku tieniacu deku a nakoniec aj tieň došiel z budovy oproti:-) Chodili sme oddychovať do kaviarne Gavalier, ktorá má neskutočne krásnu terasu plnú okrasných tráv. 

Po skončení trhu sme mali konečne iný plán ako sa zbaliť domov. Tentokrát sme zostali v Štiavnici na noc. Boli sme na strašidelnej obchôdzke starej historickej budovy Centrálky a potom sme konečne zakotvili na pive s woodačkou Zuzkou. Woodaci sú naši trhovnícky priatelia, ktorých sme sa spoznali takto pred rokom na trhu v Štiavnici a padli sme si do oka. Priami vychodniari na nás nenachli nitku suchú a hneď si nás získali.

Raňajkovú praženicu sme si dali v Blackemku a Jurko nás šťastne doviezol domov na domček...happyend zaručený:-)