ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

Darinka

fotografia Darinka

Zo zákulisia mojej výroby

Darinka

Teší ma opravovať a prešívať staré veci, ktoré majú potenciál zažiť ešte čosi nové. Nie som zberateľ, ale som rada keď si nemusím kupovať nekvalitné veci. K šitiu ma priviedlo dedenie oblečenia a moja sestra, od ktorej som odkukala ako si veci skrátiť, zúžiť či opraviť.

Šijem tašky, vrecká, príborníky, tabatierky či peňaženky. Väčšinou spracovávam staré ručne tkané konopné či ľanové plátno ale recyklujem aj kopec starých odevov, pretože sú z kvalitných materiálov a je mi ľúto ich vyhodiť.  Pri taškách sem-tam využívam aj šikovné ruky mojej mamy, ktorá krásne háčkuje a vyšíva a tak je to niečo ako rodinný produkt. Obdivujem remeslo a slovenské tradície, kedy takmer každý vedel svojimi rukami vyrobiť niečo krásne.

Okrem toho rada fotím a hľadám pre veci, ktoré ako machuliaci vyrobíme tú správnu atmosféru. Svojím povolaním som grafička, preto tu odo mňa nájdete aj nálepky na koreniny, potraviny ale aj bylinky. Zo začiatku som ich vyrobila len pre seba, pretože som milovník poriadku a systém vo veciach sa mi páči. Nálepky sa však tešia vašej obľube, čo ma veľmi teší... snáď vám spríjemnia čas strávený v kuchyni:-)

Moje výrobky

Napísať výrobcoviOdoslať

Nájdete ma...