ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

Trh v Záhrade v Banskej Bystrici

17. 12. 2017
fotka Trh v Záhrade v Banskej Bystrici

Machula už po druhýkrát zavítala na trh v mestskej záhrade – Centra nezávislej kultúry v Banskej Bystrici, kde na rozdiel od predošlej účasti na trhu jarnom, sa ten dnešný niesol v predvianočnom duchu. Aj kombinácia machuliakov bola tentokrát nevšedná a zaujímavo premiešaná. Miesto Voloďu prišiel tím podporiť Rado, vzácnejší súputník klasickej zostavy. Juraj, ktorý nás na miesto priviezol sa tiež dlho nezdržal, hoc pomohol aspoň s vybaľovaním. Na predajných stoloch to už pekne žilo ale rozhodne sme neboli poslední remeselníci, ktorí sa vybalili o niečo neskôr.

Náš stôl tradične v prvej rade zdobili voňavé a aj pekne vyzerajúce mydlá od Lenky a Ronky, ktoré mali v odbyte ako vždy úspech. Nechýbali ani „ochranný“ putovný pradedovia z hliny, ako aj hlinené zvieracie náušnice či novšie zbožie, svietniky s motívmi zvierat. Pestrosť všestranných produktov, aké nájdete na jednom mieste asi len u nás, dopĺňali Jurajove rohy na pitie, Voloďove prívesky a drevené náušnice, Ronine drotárske šperky a balzamy, Darinkine bylinné vrecúška, plátené tašky a vrecká na príbor. Jarmočná atmosféra s príjemným prostredím kaviarne v celom priestore splynula dovedna a pookretý ľud sa ležérne prechádzal popred stoly so širokým sortimentom práce domácej a remeselnej.

Okrem hračiek, rôznych dekorácií,  oblečenia, náušníc, príveskov ba ručne šitej obuvi sa mnoho stolov skladalo z lákavých jedál v podobe „eko bio raw“ a snáď i „gluten free“ koláčikov, vynikajúco pripravenej zeleniny ale aj domácich syrov, klobás a slaniny, čo určite neodmysliteľne patrí a nemôže chýbať na stoloch tohto obdobia. Návštevou nás poctil aj náš nemenej významný čoby spoluzakladateľ našej stránky Bzučo, ktorý mohol vidieť ako to chodí u nás na trhoch. A tak nám pekne ubehol predvianočný trh v záhrade. Nakoniec si po nás prišiel Juraj a pomohol nám zbaliť krámik. Rednúci počet trhovníkov za čoraz silnejúceho ruchu nesúceho sa z barovej časti od pripitých a baviacich sa ľudí akoby len umocňoval pocit z konca tejto peknej akcie, ktorej súčasťou sme boli nadšene radi :-)