ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

Trenčiansky BIO jarmok

26. 09. 2015
fotka Trenčiansky BIO jarmok

Za mesiac september sme boli dvakrát pozvaní na festivaly plné jedla a domácich výrobkov. Napriek tomu že neponúkame žiadne jedlo, bol o naše ručne vyrábané výrobky veľký záujem. V Bánovciach na Mňam feste sme priam padli na zadok od úžasu ako pred naším machuliackym stánkom stáli rady. O týždeň v Trenčíne nás však čakalo psie počasie, do ktorého sa na trh málokomu chcelo. Prišli nás však pozrieť naši skalný priatelia, podebatili sme pri rohu, ako je už zvykom, nie prázdnom. Tentokrát sme po dúškoch ochutnávali skvelý otelácky burčiak, vyrobený vlastnými rukami vo Zvolene. 

Priebeh trh bol však pre nás náročný, keďže sme sa zaúčali ako blokovať na pokladni. Skúšali sme to všetci, vyvoleným sa však stal Voloďa, ktorému to najlepšie išlo a keďže ho boleli kríže aj pri tom posedel. Ľudkovia z Trenčína okrem nás mohli vidieť na trhu aj ochutnávky biopotravín a gazdovských produktov, poradňu prírodných záhrad a kompostovania, ovocinársku poradňu, výstavu a ochutnávku starých odrôd, muštovania, prednášky a diskusie v Coffee Sheep. Z tohto obchodíka som vyfasovala (ja Darinka) na narodeniny skvelú zrnkovú kávu, za ktorú ďakujem Nikol:) Kaviarnička je v krásnej úzkej historickej uličke a témy na prednáškach v "ovečke" boli výborné, až mi bolo ľúto mrznúť v stánku. Doobeda sa rozoberali komunitné záhrady, zelené školy a lokálna mena pod vedením ženského tria zo Živice. Poobede prednášali nezabudnuteľní, Ľudo a Bruno - nadšenci ovocinárstva, o tradičnom hospodárení v krajine a sušení ovocia. Posledná prednášková časť by ma najviac zaujímala, lebo o nej najmenej viem, a to o spoločensky zodpovednom podnikaní od OZ Kvas.

V stánku sme však mali možnosť užiť si na živo jazzovú muziku znejúcu neďaleko z pódia, čo na trhoch nebýva zvykom. Ďakujeme za pozvanie, radi prídeme aj nabudúce...snáď bude krajšie počasie:-)