ROZŠÍRENÉ VYHĽADÁVANIE

Projekt Život v Starej tržnici

10. 12. 2017
fotka Projekt Život v Starej tržnici

Projekt život v Starej tržnici alebo Zimný Drienok je decembrová koncoročná akcia, ktorá začína byť asi našou tradičnou, na ktorú sa budeme vždy veľmi tešiť. Aj tento rok sme si ju užili - vytiahli sme svoje výrobky v Bratislave, stretli sa so známymi, ktorí tu žijú, videli kopec krásnych a nápaditých vecí, pokúpili originálne darčeky a zoznámili sa s novými ľuďmi. Už teraz sa tešíme na túto akciu o rok :))

Tento náš deň sa začal veľmi skoro, ešte za tmy, vo Zvolene, keď sme sa všetci napoly spiaci napchali Gergejovi do auta. Druhý krát sme sa zobudili už pred Bratislavou - mohli sme si vychutnať krásny východ slnka, i vstup do nášho slovenského veľkomesta. Takmer bez problémov sme sa ocitli pred Starou tržnicou, rýchlo sme povykladali krabice, a nechali Gergeja s Lenkou blúdiť po Bratislave a hľadať parking. V budove tržnice boli prichystané stoly, stoličky a staff, ktorý nás usmernil na naše miesto. Ku podivu a možno historicky i prvý krát, sa Machuľa dostavila na trh ako jedna z prvých vystavovateľov!! Všetci sme boli hrdí na tento náš úspech a s veselosťou sme sa začali vybaľovať.

Tržnica sa začala zapĺňať remeselníkmi, krásnymi výrobkami a vozíček s kávou začal fungovať - deň sa mohol začať. Keďže sa akcia koná v strede Bratislavy, zvedaví ľudia sa začali hneď z rána sypať pomedzi stolíky a nakupovať. Našťastie sme boli opäť piati, v skoro plnej zostave a vedeli sme sa prestriedať, tak, aby sme mali aj dačo z akcie, aj sa mohli stretnúť a porozprávať so starými i novými známymi, aj aby bol stále niekto v našom stánku, poprípade aby sme sa mohli porozprávať s našimi známymi v našom stánku :) A tak u nás počas dňa zakempili Bea s Ferim, Juraj, náš fanúšik Tomáš, Maroš s Boženkou, Nikol, Monika i Verunka.

Medzi stánkami bolo kopec známych zo západného, stredného i východného Slovenska. Krásnymi a originálnymi vecami sa to tam len hemžilo. Myslím, že komerčné trhy môžu túto pestrosť, nápaditosť a umelecké prevedenie tejto akcii len závidieť. Tak sme si prišli na svoje a pokúpili darčeky, napríklad: bambusové kefky Curanatura od Rybárovcov, sušené dobrôtky od Bezodpadu zo Stožku, hrnčeky a mydelničky od  Keramiky Adriana, nové pohľadničky a odznaky od Ateliéru Dubina, ale i medovinu, ktorou sme z našich rohov počastovali okoloidúcich.

Celý deň sa niesol vo veľmi príjemnej atmosfére, plnej vôní, farieb a zvukov. Až nám bolo večer ľúto, že sa musíme pobaliť a odísť. Ale čo sa dalo robiť. A tak sme naložili zbytky našich vyrábancov Gergejovi do auta, rozlúčili sme sa so známymi, i medzi sebou, pretože časť Machule ostávala v Bratislave a druhá časť odchádzala vláčikom domov.

Projek život, ďakujeme za krásnu akciu o rok sme snáď opäť tu :)